Příběh školy

Střední průmyslová škola v Karviné, průmka či SPŠKA, je školou s dlouholetou tradicí. V říjnu 2021 uplynulo 100 let od jejího založení. Během této doby škola sedmnáctkrát změnila svůj název a několikrát se přestěhovala do jiných prostor, aby zakotvila v Karviné-Hranicích.

Také nabídka studijních oborů prošla změnami a v současnosti škola připravuje odborníky ve velmi žádaných technických oborech: strojírenství, elektrotechniky a informačních technologií.

Nadstandardní vybavení školy zahrnuje moderní učebny pro výuku přírodovědných předmětů, mechatroniky a programování CNC strojů. Součástí areálu školy je multifunkční sportovní hřiště a modernizované hokejbalové hřiště. Chloubou školy je učebna virtuální reality.

------1921 ------

Zahájena výuka na Průmyslové a mistrovské škole strojnické Matice osvěty lidové v Karvinné.

------1959 ------

Kvůli vlivům poddolování škola přestěhována do náhradní budovy v Karviné 6, kde se však vyučuje téměř 30 let.

------1988 ------

Škola se stěhuje do současné školní budovy v Karviné-Hranicích.

------2021 ------

V současnosti škola nabízí tři studijní obory – strojírenství, informační technologie a elektrotechniku.

0 +
současných studentů
0 +
let trvání školy