ExkurzeVýlety

I v letošním roce proběhly tradiční exkurze 1.ročníků do Olomouce, perly Moravy a centra architektonických skvostů v průřezu století. Cílem těchto exkurzí je poznání jednotlivých historických slohů v praxi. Návštěva Dómu sv. Václava (gotika) a Zdíkovského paláce (románský sloh a gotika), prohlídka Arcibiskupského paláce (baroko), návštěva radnice (gotika a renesance), to vše jsou tradiční objekty naší pozornosti.

Exkurzi postupně absolvovaly všechny třídy 1. ročníku – „béčko“ už v dubnu (v nezvykle chladném počasí), „éčko“ v květnu v době maturitních písemek a „déčko“ na závěr v červnu. A právě tato výprava byla trochu jiná.

Protože učitelé Tomáš Kovalčík a Lada Vojtková přijeli čerstvě proškoleni ohledně oživení výuky pomocí mobilních aplikací, hned se budoucí „ajťáci“ stali jejich pokusnými králíky – místo obcházení některých památek spolu s učiteli se studenti rozběhli po centru Olomouce s mobily v rukách a pomocí aplikace Actionbound hledali zadaná místa a plnili různé úkoly.

Aplikace fungovala – první +, všichni studenti se dostali do cíle – druhé +, a zhodnotili aplikaci jako oživení celé výpravy – třetí +. Takže hurááá, a příště zkusíme ještě více.

Zpracovala: Lada Vojtková