Exkurze

Ve čtvrtek 26. 5. jsme se společně se spolužáky vydali do Prahy, kde byla naším hlavním cílem návštěva společnosti Microsoft. Tuto exkurzi nám zařídila naše úžasná paní třídní, paní Trnečková. Do Prahy s námi vyrazil i pan učitel Tyroň.

Nejdříve jsme debatovali o různých Microsoft produktech a dozvěděli jsme se i o několika novinkách. Dále jsme se podívali po jednotlivých patrech budovy a dostali jsme se až na samotnou střechu s okouzlujícím výhledem na Prahu. Po Microsoftu nás provázel pan Klatovský, za což mu moc děkujeme. A co si o exkurzi ve firmě myslí naši spolužáci?: „Ano, velmi jsem si výlet užil. Bylo zajímavé poznat jiné prostředí s jiným přístupem k práci.“„Dozvěděli jsme se hodně věcí o fungování tak velké firmy,” dodává další.

To ale není vše. Po exkurzi v Microsoftu jsme se společně vydali na cestu plnou překážek a útrap, na Václavské náměstí. Párkrát jsme se díky „skvělým“ třídním navigátorům ztratili, ale nakonec jsme úspěšně došli do cíle. Na Václavském náměstí jsme si dali dvouhodinový rozchod na oběd a na nakoupení suvenýrů. Někdo se vydal do fastfoodů, někdo do typických českých restaurací. Jedna skupinka se vydala také na ambasádu Chile: „Návštěva ambasády byl geniální nápad a rozmluva s panem velvyslancem byla velice naučná a zajímavá. Dokonce nám byla slíbena originální chilská vlajka!“

Celou akci hodnotíme velmi kladně a těšíme se, až zase někam vyrazíme.

Za třídu 2.D: Adam Hanusek, Martin Jastrzembski