Exkurze

Pár dní před Vánoci navštívili studenti čtvrtých ročníků z oboru strojírenství Vysokou školu Báňskou v Ostravě.

Celý program začal prezentací o studijních oborech, náplni studia a možnostech uplatnění v praxi. Po prezentaci vyrazili čtvrťáci do dílny, kde jim bylo předvedeno nejen robotické rameno na svařování, ale i různé metody svařování. Následovala laboratoř robotiky, kde studenti VŠB převedli robotické vozítko, které sami sestrojili a soutěžili s ním v mnoha mezinárodních soutěžích. Dále pak v prohlídce nechyběl robotický pes, který uměl chodit po schodech, prosit, skákat atd. Hned poté se naši maturanti vydali do laboratoře aditivních technologií, ve které měli možnost vidět různé výrobky vytištěné na 3D tiskárně z plastu i z kovu. Za zmínku stojí vytištěná kovová koloběžka skládající se z osmi dílů. Jako poslední žáci navštívili obráběcí dílnu, kde mohli vidět v akci počítačem řízené frézky, soustruhy a vodní paprsek.

Ke konci prohlídky někteří naši maturanti změnili názor. Tato exkurze je natolik nadchla, že po maturitě hodlají studovat dál.

Lukáš Milek 4.C