Exkurze

V letošním roce jsme začali rozvíjet spolupráci s ryze českou IT firmou Kvados a. s., která sídlí v Ostravě-Mariánské Hory. Studenti oboru IT ze 4D a z části i z 3D se vypravili v pátek 13. prosince 2019 do Ostravy, každý po vlastní ose, aby se podívali, jak to v takové firmě vypadá. Protože v minulém roce navštívili velkou korporátní společnost TIETO, byla ta příležitost k porovnání obou společností.

Exkurzi absolvovali studenti ve skupinách po 10. Na úvod je čekala krátká prezentace firmy, kde se dozvěděli základní informace a směřování firmy. Byli jim představeny možnosti spolupráce s firmou a nabídnuty např. konzultace k vytvořeným CV. Poté byli rozděleni do dvou týmů. Jeden tým nejdříve zhlédl promo video a krátké video o tom, jak v Kvadosu využívají střechu budovy. Druhý tým byl seznámen s aplikací MyAvis, kterou firma vyvinula. Následovala soutěž v ukládání zboží v regálu na základě prohlédnutého obrázku. Týmy se pak vyměnily a ten, který dosáhl lepšího času vyhrál báječnou sladkou odměnu.

V průběhu exkurze mohli studenti pokládat otázky a diskutovat se zaměstnanci firmy. Na závěr si prohlédli datacentrum, což bylo hodnoceno studenty v dotazníku po akci velmi kladně.

Vybrali jsme z komentářů v dotaznících…

Co si studenti zapamatovali:
Velikostí středně velká firma. Má kolem 180 zaměstnanců. Má dvě pobočky (ta druhá je marketingová, v centru). Mají na střeše solární panely a dieselový generátor => obojí pro náhradní zdroj elektrické energie (pro ošetření případných ztrát dat nebo zákazníků). Firma vyvíjí vlastní software pro větší firmy jako Budweiser Budvar, Marlenka, Tchibo apod. Budovu vytápí pomocí tepla z datacentra.

Co studenty překvapilo?

Interiér společnosti – velmi útulný až domácí. Zaměstnanci příjemní. Atmosféra komorní. Všechno bylo OK. Jejich pracovní benefity a to, že pomáhají při tvorbě bakalářských prací. Jak velký vliv má jejich aplikace na obchodní průmysl a jak dokáže výrazně ulehčit práci. SPZ propagace kvadosu – KVADOS01.

Všichni účastníci doporučili tuto exkurzi v budoucnu opakovat. Proč?

Je to výborná možnost se seznámit s dalšími firmami, kde bychom v budoucnu mohli pracovat.

Viděl jsem zákulisí (prostředí) firmy, ve které bych chtěl v budoucnu pracovat. Takže je to pro mě podstatné a užitečné.

Je dobré znát co nejvíce firem v našem kraji v době, kdy mnoho lidí odchází pryč právě kvůli nedostatku informací o ostravských firmách.

Kontrast mezi velkou firmou jako Tieto a střední firmou jako Kvados vrhne na firmy jako takové nové světlo.

Co by studenti vzkázali do Kvadosu?

Exkurze se mi moc líbila, děkuji za přípravu soutěže, krásných cen a hlavně za super pokec s kolegy z datacentra!

Ať pokračují ve své práci a ať se jim daří!

Nevzkázal, spíš se zeptal. Kdy mohu nastoupit? 🙂