Exkurze

Kariéra v IT? Opět jsme navštívili Tieto!

Přesně rok od minulé exkurze, v úterý 23. ledna 2018, dostali naši třeťáci příležitost nahlédnout do české pobočky finské IT společnosti TIETO. Požádali jsme účastníky exkurze o informace a hodnocení a byli jsme velmi potěšeni , jak pozitivní byly reakce studentů. Přinášíme vám jejich „sestřih“.

Průběh exkurze

Po rozdání nezbytných návštěvnických kartiček jsme se přesunuli do 9. patra pomocí „chytrého výtahu“. Tento výtah byl špičkově vybavený  a nechyběla ani malá informační televize. Prezentace byla velmi vtipná a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací, např. jak funguje nadnárodní firma na jedné z nejvyšších úrovní, o plusech a mínusech práce v IT nebo jaké požadavky může mít budoucí zaměstnavatel. Vyvrcholením byl 10ti otázkový kvíz, který vyhrál šťastlivec René Hawran. Hlavní a jediná cena byla luxusní káva. Následovala 10minutová přestávka a poté přišli dva studenti VŠB v Ostravě a řekli nám o jejich „cestě k úspěchu“.

Překvapivé informace

• budova, kterou si firma Tieto pronajímá je inteligentní (sama si reguluje teplotu, přidává světla, apod.)

• nízká osmi procentní odchodovost zaměstnanců z firmy

• pouze 55% zaměstnanců ve společnosti má vysokoškolské vzdělání

• jak dobré zázemí mají zdejší zaměstnanci

• velikost celého komplexu

Doporučení

Exkurze byla zajímavá, možná přeci jen krátká, příště ukázat více z praxe a seznámit studenty alespoň okrajově s technologiemi, které se reálně používají. Některým chyběla ukázka pracovišť: „Rád bych se i trochu koukl po budově.“

Závěrem

Nikdy jsem ani netušil, že taková firma u nás v regionu existuje. Exkurzi má určitě smysl opakovat, protože působila profesionálně a velmi motivačně. Dozvěděli jsme, jak to ve firmě funguje přímo od jejich zaměstnanců. Příjemní lidé a prostředí. Jedna z nejlepších exkurzí, na kterých jsem kdy byl. V mých očích je tato exkurze pro studenty velmi podstatný krok do budoucna.

Děkujeme za přiblížení možností kariéry v IT oboru a zvláště panu Michalu Křemenovi za úžasnou prezentaci firmy TIETO.