Exkurze

Ve dnech 18. – 19. prosince proběhly tradiční exkurze třetího ročníku do Opavy, kde studenti navštívili jednak Památník Petra Bezruče, ve kterém se dozvěděli podrobnosti ze života slezského barda, a jednak expozice Slezského zemského muzea v Opavě, kde studenti zhlédli jak stálé expozice o historii a přírodě ve Slezsku, tak aktuální výstav o vánočních zvycích, stolování v historii i výstavu inspirovanou Knihou Mauglí. V závěru exkurze studenti v rámci osobního volna navštívili opavské vánoční trhy a mohli nakoupit poslední chybějící dárky svým blízkým.

A takhle hodnotí exkurzi někteří z našich třeťáků:

„V Opavě se mi líbila názorná ukázka osobních věcí Bezruče. Líbilo se mi také město jako takové, nikdy dřív jsem tam totiž nebyl.“D.M.

„Nejvíce mě zaujala přírodovědná část Slezského zemského muzea, návštěva památníku byla také zajímavá, odnesl jsem si z ní řadu nových znalostí.“

„Překvapilo mě příjemné prostředí Památníku Petra Bezruče. Odborný výklad pana profesora ohledně stylu kostelů dodal výletu vzdělávací atmosféru.“ P.

„Líbily se mi ukázky dobových fotek a novin.“ M.

„Nejvíce se mi líbilo, že jsem viděl vysvědčení P. Bezruče.“ D.

„V Zemském muzeu se mi líbilo srovnání života teď a kdysi – tj. způsoby stolování ať už v době renesance, baroka, nebo rokoka, dále ukázka vývoje bydlení od počátku 20.st..“ T.