Exkurze

V posledním týdnu školy před vánočními prázdninami se třídy 3.E a 3.D vydaly na exkurzi do Opavy. Proč zrovna Opava? Protože aktuálním tématem v hodinách literatury je Petr Bezruč a právě v Opavě se nachází památník tohoto slavného českého básníka, který stojí na místě jeho rodného domu.

 

V Památníku Petra Bezruče nás uvítala příjemná paní, která nám o životě a díle Petra Bezruče pověděla mnoho zajímavých informací. Měli jsme možnost zhlédnout osobní předměty básníka, fotografie jeho životních lásek a přátel. Slyšeli jsme autentickou nahrávku rozhovoru mezi básníkem a jeho sekretářkou.

 

A protože se v Opavě nachází také Slezské zemské muzeum, nemohli jsme jej při našem putování Opavou opomenout. Ohromila nás nádherná historická budova, která má tři podlaží obsahující expozice zaměřené na přírodní a kulturněhistorické fenomény právě z oblasti Slezska.

 

Co dodat na závěr? Expozice připomínající život velkého slezského básníka byla pro všechny velice poučná a unikátní muzeum čítající zajímavé exponáty z oblasti, v níž žijeme, bylo rovněž poutavé. A třešničkou na dortu byla návštěva opavských adventních trhů, kde jsme se naladili na pravou vánoční vlnu.

Opava22_1