ExkurzeSoutěže

Dne 5. června 2024 se studenti naší školy účastnili konference StreTech, kterou organizovalo České vysoké učení technické v Praze. Přehlídka se konala v koridoru spojujícím Fakultu strojní a Fakultu elektrotechnickou ČVUT. Na této akci středoškoláci a středoškolačky z celé České republiky dohromady prezentovali téměř 200 projektů různého zaměření, od humanitních po technické. Projekty, které měly tu čest se na akci prezentovat, prošly přísným sítem odborné poroty, šlo tedy o nejlepší projekty ze všech středních škol.

Naši studenti dostali možnost představit hned 3 projekty. ANEMOS, projekt zabývající se problematikou větrných elektráren, prezentovali studenti Dominik Hubáček, David Pavel a Tomáš Wnuk z 3.E. Do vývoje jednoduššího a kvalitnějšího nastavení 3D tiskáren se pustil Adam Wierzgoń z 3.B. Studenti Baier Daniel, Kyml Jonáš a Jakub Wojtas ze 2.D představili jimi vyvíjenou počítačovou hru.

Hra přitáhla pozornost díky své akčnosti, stylové grafice, originalitě příběhu a svému potencionálu. Nadšence 3D tisku zase zaujalo řešení, které jejich tisk může udělat snazším, rychlejším a přesnějším. Model větrné elektrárny pak svojí problematikou přilákal ty, kteří se v oboru orientují. Akce ale nebyla omezena jen na prezentace, pro studenty také představovala možnost načerpat informace, inspiraci a nápady od ostatních účastníků a zdokonalit tak své projekty a znalosti.

Ačkoliv se našim studentským týmům nepovedlo umístit se v top třech nejlépe hodnocených projektech, povedlo se jim získat drahocenné informace, díky kterým mohou své projekty zdokonalovat. Kvalitu projektů posuzovala odborná porota a důkazem jejich vysoké úrovně je umístění prací našich studentů ve sborníku konference ČVUT StreTech 2024. Děkujeme našim studentům za skvělou práci a také realizačnímu týmu ČVUT za bezchybnou organizaci a skvělou atmosféru akce. Již nyní se těšíme na další ročník.