ExkurzeVýlety

Sportovně turistický kurz „Trúba 2024“

Ve dnech 17. až 21. června 2024 se naši studenti ze tříd 2.B, 2.C, 2.D a 2.E zúčastnili turistického kurzu v rekreačním středisku „U Kateřiny“ ve Štramberku. Počasí nám přálo po celou dobu kurzu a díky tomu jsme si mohli užít spoustu skvělých aktivit.

Během kurzu si studenti vyzkoušeli střelbu ze vzduchovky a luku. V orientačním závodě si ověřili své znalosti topografie a navigace. Nácvik umělého dýchání byl velmi poučný a ukázal, jak je důležité umět správně poskytnout první pomoc. Velkým zážitkem byl také závod v letním biatlonu družstev, kde se odehrávalo napínavé drama. Zvítězili ti nejlepší střelci a běžci, kteří předvedli skvělé výkony.

Středeční procházka kolem Štramberku byla pro mnohé nezapomenutelným zážitkem, kdy jsme si užili krásnou přírodu a poznali místní zajímavosti.

Už teď se těšíme na další turistické kurzy a dobrodružství, která nás čekají!

Mgr. Miroslav Kunčík