Výlety

aneb školní výlet 3.C

Letos v posledním školním týdnu jsme konečně mohli vyrazit na vytoužený třídní výlet, a proto jsme si v kalendáři odškrtávali každý den až do našeho odjezdu.

Třídenní výlet před námi a my plni očekávání na nádraží v Karviné. Hlášení o zpoždění vlaku, který nás měl dopravit do Českého Těšína, nás mírně zneklidnilo. Polovina třídy již čekala na nádraží v Českém Těšíně, odkud jsme měli odjet dálkovým spojem do východních Čech. Optimisticky jsme přesto do zpožděného vlaku nastoupili. Samozřejmě nás přesný spoj z Těšína se spolužáky a vyučujícími nečekal, a my jsme zůstali na nádraží. Protože nás nic nemůže odradit, vyhledali jsme si další spoje, kterými jsme se šťastně dopravili za spolužáky do Miletína – rodiště K. J. Erbena.

Hned po příjezdu jsme si v místní výrobně vyzkoušeli „rolování“ pravých Hořických trubiček, samozřejmě s bohatou ochutnávkou. Hlad jsme po poledni zahnali výborným jídlem v místní restauraci Rohoznice. Odpoledne jsme se v horkém počasí ochladili v místním podzemí bývalých klášterních sklepů a ještě jsme si stihli prohlédnout Erbenův rodný domek s výkladem pana průvodce. Po vysilujícím dni jsme si užívali ubytování v příjemném prostředí autokempu v Miletíně.

Druhý den jsme měli domluvenou exkurzi ve výrobně vánočních ozdob ve Dvoře Králové. Museli jsme smeknout před úžasnou precizností pracovnic – umělkyň, vytvářejících křehkou skleněnou krásu. Také jsme si na památku nějaké ty vánoční ozdůbky zakoupené v podnikové prodejně přivezli domů.

Odpoledne jsme si se sympatickým průvodcem procházeli SAFARI PARK ve Dvoře Králové, který nám přiblížil zajímavosti ze světa zdejších zvířat, a také se svezli SAFARI busem. Mnozí z nás poprvé tak zblízka viděli žirafy, které u řidiče loudily pamlsky. Tiše jsme záviděli hrochům, kteří se v pálícím slunečném počasí chladili ve vodních nádržích.

Třetí den nás bohužel zradilo počasí a prudký liják nám „odpískal“ cestu na hospitál Kuks. Nakonec jsme tomuto nečekanému zkrácení výletu zpětně blahořečili, protože jsme si den „užili“ osmihodinovým cestováním. Těžko odhadnout, zda bychom si při původně zamýšlené návštěvě Kuksu stihli vyzvednout vysvědčení.