Výlety

Na konci června se všichni naši prváci zúčastnili exkurze do Olomouce, která přesto, že je na naší škole tradiční, tak byla něčím výjimečná. Jak exkurze probíhala? To se dozvíte přímo od jednoho z účastníků:

Naše cesta do Olomouce začala hned ráno. Cestovali jsme vlakem bez větších problémů. Hned při příjezdu jsme se spočítali a zamířili pěšky do kempu Krásná Morava, kde na nás čekala ona novinka letošní exkurze, rafty po Mlýnském potoku. Krásy města jsme tak měli možnost poznat nejen z pevniny. Jízdu jsme si všichni užili, u některých nezůstala doslova nit suchá J.

Po příjezdu do centra započala klasická prohlídka města Olomouc. Památky byly hezké, navštívili jsme například dóm svatého Václava, kostel svatého Mořice či kostel svatého Michala, v jejichž interiérech jsme obdivovali prvky mnoha uměleckých směrů, ale také se na chvíli ukryli před venkovním žárem začínajícího léta. Rovněž jsme nevynechali obě náměstí, olomoucký orloj a radnici s věží, a to vše v doprovodu zkušeného pana průvodce.

Městem nás dále provedla aplikace Actionbound, v rámci které jsme měli plnit nejrůznější úkoly jako třeba vyfotit se u určených památek či vyčíst z textu odpovědi na otázky. Samotné úkoly byly lehké, ale navigace v aplikaci byla otřesná, dokonce některé z nás zavedla na úplně jiná místa, ale poradili jsme si a použili normální mapy v mobilu.

Když jsme dokončili všechny úkoly, tak jsme se vydali zpátky na vlakové nádraží přes Bezručovy sady a rozárium, kde se někteří ještě krátce osvěžili v místním brouzdališti. Bohužel, náš vlak měl 50 minut zpoždění, ani tak nám to ovšem nezkazilo náš olomoucký zážitek.

Za účastníky prvních ročníků: Martin Suchanek z 1.B