InformacePoezie21

V předvánočním týdnu naše paní češtinářky připravily pro studenty prvních a druhých ročníků tradiční Vánoční chvilku poezie. Za vůně čerstvě nařezaného chvojí a za blikotajícího světla vánočních světýlek a svíček studentům zarecitovaly a přečetly úryvky jak básnických, tak prozaických textů známých českých i světových autorů. Nechyběla ovšem ani hudba, kdy si všichni společně zazpívali tradiční české koledy. V rámci této akce vystoupili také samotní studenti. Konkrétně Tomáš Polak z 1.B zahrál skladbu na kytaru, Dominik Hubáček z 1.E zahrál na klavír a Jan Sebastien Sapík z 2.D všechny rozhýbal zpěvem vánoční písně Let It Snow.

Věříme, že se všichni zúčastnění alespoň na chvíli pozastavili v předvánočním shonu, krátce se zamysleli nad pravým smyslem Vánoc a naladili se na vánoční atmosféru, kterou přenesli do svých domovů ke svým nejbližším.

Mgr. Marie Sieberová