ErasmusProjekty

Akce proběhla v rámci projektu Erasmus+ „Learning Beauty“. Během celého týdne žáci základních škol se přišli seznámit se základy programování Lego robotů. Třídy byly rozděleny na menší skupiny, které postupně prošly tři stanoviště. Na prvním stanovišti žáci programovali robota, který jel po nakreslené čáře. Na druhém stavěli virtuálního robota v programu Lego Digital Designer. Na třetím zkoušeli, co všechno robot dokáže, jak se dá řídit a rovněž si prohlídli 3D tiskárnu. Zájem o Lego dílny byl obrovský, přišli žáci z těchto základních škol: ZŠ Borovského, ZŠ Majakovského, ZŠ Mendelova, ZŠ Dělnická, ZŠ Komenského, ZŠ Mládí Orlová Lutyně a ZŠ Havličkova Č. Těšín. Průběh celé akce by ne byl možný bez zapojení našich studentů, kteří pomáhali s vysvětlováním programování, předváděli roboty a provázeli žáky po naší škole. Všem moc děkuji za pomoc.

Oleg Pasz