ModernizaceProjekty

Dosáhli jsme na SINUMERIC od SIEMENSE

Na dni otevřených dveří v prosinci 2018 jsme poprvé pootevřeli dveře nejnovější a nejmodernější učebny pro výuku v oboru strojírenství. Učebna byla vytvořena ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje. Obor strojírenství bude mít od příštího školního roku novou učebnu s 16 pracovišti, vybavenými pracovními stanicemi pro modelování, konstruování a programování na CNC strojích se systémem SINUTRAIN, což je programovací systém shodný s profesionálním systémem SINUMERIK od firmy SIEMENS. Pro praktické odzkoušení vytvořených úloh poslouží studentům dva  plně profesionální CNC stroje od firmy EMCO s řídicím systémem SINUMERIK 828. Stejně tak bude v této nové učebně  zaveden kreslící systém AUTOCAD a modelovací systém INVENTOR, který má v sobě implementován programovací systém CAM, pomocí kterého se seznámí studenti s tzv. vyšším programováním CNC strojů.

Přenos naprogramovaných úloh z pracovních stanic na CNC stroje bude proveden jednoduše přes flash disk. Tato uzavřená výuková cesta od výkresu až k praktické výrobě na nejmodernějších CNC strojích je to nejdůležitější, co strojírenské firmy po dnešních absolventech SPŠ v oboru strojírenství vyžadují. Přiřadíme-li k této učebně CNC i novou učebnu robotiky a stávající dílnu CNC se systémy od firmy HEIDENHAIN, je naše SPŠ velmi dobře připravena pro kvalifikovanou výuku studentů v souladu s nejmodernějšími trendy výroby ve strojírenských firmách.