ErasmusProjekty

V pátek 6. března se učitelé naší školy měli možnost seznámit s průběhem a výsledky školení „Teaching in a 21st Century School“ na Madeiře od 17. do 22. února 2020. Školení v rámci projektu Erasmus+ se zúčastnili Oleg Pasz a Radek Brych.

Během jednoho týdne jsme absolvovali několik workshopů na různá témata. Např.: eTwinning, Apps for Teaching in a 21st Century School, Apps for Augmented Reality, A School in an Age of Robots, Integrating Arts at School – from STEM to STEAM, a další. Zúčastnili jsme se také konference “Supporting Innov@tion in STEM Educ@tion”.

Dané workshopy byly velmi zajímavé. Dozvěděli jsme se spoustu nových a zajímavých poznatků např. z oblasti rozšířené reality. Dále jsme navštívili 2 školy, z toho jednu základní, kde jsme absolvovali přednášku na téma: Integrating Arts at School – from STEM to STEAM a dále jsme se si vyzkoušeli programovat mikropočítač „micro:bit“.

Ve volném čase jsme aktivně poznávali krásy ostrova, kdy jsme navštívili Eira do Serrado – krásné místo v nadmořské výšce 1095 m s výhledem na Curral das Freiras (nazývaný Údolí jeptišek). Také jsme

nemohli opomenout prozkoumat tzv. levády, které zásobují jih ostrova vodou sloužící pro zavlažování a jako zdroj energie.

Oleg Pasz a Radek Brych