ExkurzeProjekty

Od čtvrtku 6. června do neděle 9. června se konaly první slovenské GLOBE Games v podtatranském městě Svit. Pořadatelskou školou byla Střední odborná škola polytechnická Jána Antonína Bati.

Ve čtvrtek, po příjezdu do Svitu, byla nachystána procházka Svitem s doprovodným komentářem o historii města. Večer pak v kulturním domě proběhlo slavností zahájení GLOBE Games.

V pátek žáci a studenti prezentovali své celoroční projekty před ostatními účastníky her. Náš tým, složený ze studentů Ondřeje Kurowského, Denise Lengyela, Martina Štěrby (všichni 1. B) a Jakuba Rodáka (2. D), představil svůj projekt Mikroplasty v pitných vodách na Karvinsku. Projekt zaujal porotu i publikum svou profesionalitou, výsledky a prezentací. Odpoledne probíhaly workshopy pro žáky i pro učitele. Náš tým si vybral Dálkový průzkum země. Večer byl pro žáky připraven film.

Sobota byla tradičně věnována celodenní hře. V blízkém lese na hoře Baba bylo sedm stanovišť, na kterých žáci plnily vždy tři úkoly. Např. kolik je v ovzduší aerosolů, jak poznat sociální hodnotu stromu, která zvířata zanechala pobytová znamení. Díky nádhernému počasí si všichni terénní hru užili.  Poté proběhlo tradiční koulení zeměkoule od školy na náměstí, kde proběhlo oficiální zakončení GLOBE Games. Večer probíhali tvořivé dílny a herní kluby.

Neděle pak byla naplněna cestou domů. Po třech aktivitami naplněných dnech se domů cestovalo velmi dobře.