Projekty

V letošním roce byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce budovy Slezského vzdělávacího centra s. r. o. v Karviné, která byla financována z operačního programu IROP. V návaznosti na tento projekt vznikl nový vzdělávací prostor, ve kterém jsou odborné učebny směřující k rozvoji řemeslných dovedností, 3D technologií a robotizace u žáků základních škol. Slezské vzdělávací centrum tak nově nabízí projektové dny, workshopy, příměstské tábory i samotnou výuku v těchto oblastech. Můžeme se pyšnit tím, že naši studenti oboru IT spolupracují s tímto centrem jako lektoři.

Jedná se o dva studenty druhého ročníku. Sebastian Gabler a Martin Zmija v rámci Slezského vzdělávacího centra vedli workshop Lego robotiky. Workshopu se zúčastnili žáci z různých karvinských základních škol a vyzkoušeli si, jak si postavit vlastní Lego roboty a jak si vytisknout vlastní modely na 3D tiskárnách. Žáci byli velmi nadšeni z Lego stavebnic, ze kterých stavěli různá vozítka nebo chodící roboty. V rámci soutěže bylo možno vyhrát vytisknuté objekty, zvířátka nebo i filmové a herní postavy.

Od září je Slezském vzdělávacím centru naplánován kroužek pro veřejnost, kde se děti mohou blíže seznámit s programováním robotů a s tvorbou vlastních modelů pro tisk. Kroužek bude probíhat pod vedením našich studentů.