ErasmusProjekty

Z Lotyšska se všichni vrátili nadšeni!

V pátek 6. dubna 2018 se vydala skupina 7 studentů a 3 pedagogů na týdenní cestu do města Daugavpils v Lotyšsku v rámci projektu Erasmus+ Learning Beauty. Na rozdíl od minulého výjezdu se tentokrát necestovalo minibusem, ale letadlem. Protože letadlo odlétalo v sobotu z Prahy brzy ráno, všichni raději přespali noc před odletem v Praze.

Krátce z nabitého programu projektové mobility v Daugavpils
Návštěva Rigy, lanového centra(Litva), escape roomu, vědeckého centra, bowling.

3D modelování ve free programu TINKERCAD, lego robotování, ruční tvorba cukrovinek a přívěsků z kůže.

Účastníci mobility:

Přemysl Klajs 3E
Jaromír Krejčí 1E
Dominik Kryska 3F
Tomáš Skowronek 2D
Pavel Stenchlý 2E
Vojtěch Tomala 2E
Daniela Zahatlanová 3D

Pedagogický doprovod: Ing. Oleg Pasz, Mgr. Radka Klotková, Bc. Jana Rožnovjáková

Více na https://www.facebook.com/LearningBEAUTYErasmus/

Zeptali jsme se našich studentů, co je v Lotyšsku nejvíce překvapilo. A my jsme byli překvapeni, jak se všichni shodli!

Nejvíce mě překvapila krásná příroda, hezká města a milí lidé, se kterými jsem neměl obtíž se domluvit i se svou lámanou angličtinou. A dokonce jsem se naučil i několik lotyšských slovíček.

Překvapilo mě vstřícné chování lidí a to, že si ve městě udržují pořádek. Nejsou pokreslené lavičky, zničené průlezky a nedopalky na zemi.

Celý výlet do Lotyšska byl naprosto úžasný. Poznala jsem nové přátele, zažila spoustu zajímavých věcí a také se i něco přiučila. Program, který naplánovala hostující země, byl skvěle promyšlený a všichni účastníci si ho jistě užili.

Z celého toho týdne jde těžko vybrat pouze jedna věc, ale všechny nás nadchlo chování tamějších lidí, kteří byli opravdu přátelští, milí, velice ochotní a nápomocní. Například, když jsme se domlouvali anglicky s jednou paní na trhu a ona uměla jen pár slov, tak náhodná kolemjdoucí se sama od sebe zastavila a začala překládat do ruštiny.

Jsem vděčná za takovou příležitost a budu ráda vzpomínat. Děkuji všem iniciátorům projektu a všem zúčastněným.