SoutěžeStředoškolská odborná činnostÚspěchy

 Krajské kolo SOČ proběhlo v pátek 7. května 2021 opět v online podobě. SOČ je přehlídka odborných prací studentů středních škol ČR. Studenti realizují projekt, sepíší odbornou práci a připraví si prezentaci k obhajobě práce před odbornou komisí. Jedním z letošních požadavků k postupu do dalších kol bylo také natočit videoprezentaci své práce.

 

 

Krajské kolo proběhlo přes Google Meet. Postoupit do něj z okresního kola se podařilo 4 studentům. Tentokrát studenti své práce neprezentovali, pouze odpovídali na otázky odborné komise.

OBOR 9 Strojírenství, hutnictví a doprava (celkový počet prací neupřesněn)

Stanisław Brachaczek 3. místo

 

OBOR 10 Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace (6 prací)

Jan Borski 3. místo

 

OBOR 18 Informatika (celkem 5 prací)

Adam Hnida 4. místo

Vojtěch Javorek 5. místo

V našem kraji je vždy konkurence velmi vysoká a o umístění na nejvyšších místech rozhoduje většinou až míra přínosu neboli přidané hodnoty práce. 

Děkujeme všem zúčastněným za vynikající reprezentaci školy a blahopřejeme k dosaženým výsledkům!

PROČ dělat SOČ?

https://www.soc.cz/chci-delat-soc/

18 oborů https://www.soc.cz/chci-delat-soc/

Pro inspiraci:

Jedna z vítězných prací celostátního kola v oboru Informatika v loňském, 42. ročníku SOČ, který představil svou práci také v našem krajském kole. Autorovi práce byla udělena Cena Učené společnosti, kterou celkem získalo 7 studentů ČR.

Michal Bravanský za práci „Měj přehled: agregátor zpráv“

https://www.youtube.com/watch?v=_6Ak-QOZKQo

Pro zájemce:

Již nyní se můžete zajímat o témata, které byste mohli zpracovat v příštím ročníku (2021-2022). Můžete si například vybrat z témat, která připravila Matematicko-fyzikální Fakulta Karlovy Univerzity.

http://ipnp.cz/?page_id=5725&lang=CZ

Můžete prezentovat i svůj vlastní projekt. O vedení práce či konzultace požádat některého z pedagogů naší školy nebo se s dotazy obraťte na koordinátora SOČ ve škole – Mgr. Renáta Kondělková.