Soutěže

Dva týmy v krajském kole Prezentiády

V pátek 6. dubna 2018 se na SPŠei Kratochvílova v Ostravě sešlo 11 týmů z celého Moravskoslezského kraje. Cílem bylo odprezentovat jedno ze dvou letošních témat: Co nám doma neřekli a Droga dnešní doby.

Se svou prezentací do krajského výběru postoupily i prezentace dvou týmů z naší školy. 3D tučňáci ve složení Petr Zicha (kapitán týmu), Klára Nevřalová, Filip Stryk (všichni 2. D) a Éčka z průmky ve složení Ondřej Szotkowski (kapitán týmu), Damir Galijaševič, David Pěčonka (všichni 2. E) předvedli své prezentace na téma Droga dnešní doby – Sociální sítě.

Vyhrát může ale jen jeden, což se letos povedlo týmu Lightbulb (ZŠ a gymnázium Vítkov) s prezentací na téma Droga dnešní doby – Lhaní.

Reakce našich studentů:

• Prezentiáda se mi dala hlavně nové zkušenosti, které budu moct do budoucna dobře využít.

• Odbourala mi velký stres a vystupování před lidmi.

• Zaujaly mě prezentace od různých soutěžících, které vypadaly vizuálně velmi efektně a byly vynikající.

• Když mám Prezentiádu za sebou, tak zpětně vůbec nechápu, čeho jsem se bál.

• Nejvíce mě překvapili porotci. Čekal jsem, že budou pokládat složitější otázky.

• I když jsme se neumístili na prvním ani druhém místě, získali jsme mnoho užitečných zkušeností a rad.