Soutěže

Jak jsme psali již v minulém článku, do letošního Krajského kola Prezentiády se dostala všechna naše přihlášená družstva. To samotné pro nás bylo velkým úspěchem a jsme moc rádi, že se našim týmům vyplatila práce, kterou do svých prezentací vložili. Ani jeden z týmů však neusnul na vavřínech a svůj přednes pilně trénoval na krajské kolo, které proběhlo v pátek 24. 3. Celkem 10 soutěžních týmů se sešlo v aule soukromého Gymnázia Hello v Ostravě a utkalo se o jedinečnou šanci zúčastnit se grandfinále v Praze. Klíč byl prostý, kdo vyhraje, pojede. Navíc má organizátor pravomoc udělit jednomu z týmů divokou kartu.

Na 7. místě se umístil tým Kolik má noha židlí (Jančička, Neshoda – 2.E), který se od školního kola obrovsky posunul a během své prezentace na téma Na tom se neshodneme předvedl suverénní a klidný výkon. Bohužel konkurence byla velice vyrovnaná a o vyšších příčkách rozhodovaly jen detaily.

Na 5. místě se po velmi zdařilé prezentaci umístilo duo Matičky (Gabler, Jastrzembski – 3.D). Svou prezentací na téma „Shodneme se, že jsme se měli bránit“ vyjádřili svůj názor na dění v předválečném Českoslovenku a seznámili diváky s konkrétními skutečnostmi, které nejsou všem tak úplně známé. Vzhledem k tomu, že dané téma je jejich velkým koníčkem, se v informativní a prezentační rovině jednalo o velice profesionální výkon.

  1. místo pak brali Tereza Michnová a Jakub Metzner (2. D) z týmu Jin Jang, kteří divákům předali pár rad a tipů, jak na první rande. Jelikož jsou oba „ajťáci“ s citem pro design, opřeli svůj výkon o nádhernou prezentaci, která vypadala jako plocha počítače, kdy se slidy animacemi přepínaly vstupem do jednotlivých složek.

Nejlepšího výsledku z našich družstev dosáhli kluci z týmu Kuře a Daněk (Dan Baier a Jakub Rodák – 1. D), kteří ohromili porotu i diváky svou interaktivní prezentací. Jak dopadne příběh patologického hráče Pepy, který má možnost jít na první rande s dívkou? Tak o tom rozhodovala svými hlasy v jednotlivých krocích porota. Ta byla tak vtažena do děje, že si většinově úplně zapomněla dělat poznámky. Přesto se kluci vysněného postupu nedočkali a brali 3. místo. A pokud to nevyjde letos přes „Divokou kartu“, pak jim budeme držet palce příští rok, protože potenciálu mají na rozdávání.

 

Děkujeme všem, kteří se v letošním roce aktivně účastnili této skvělé akce, a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

 

Mgr. Tomáš Kovalčik