Soutěže

25. listopadu se na strojní fakultě Technické univerzity v Liberci konala soutěž o nejlepší technický model výukového prostředku zhotovený 3D tiskem https://www.fs.tul.cz/soutez

Radek Jančička a Alexandr Ćmiel z 2. E připravili model Venklova motoru. I když s modelování a 3D tiskem začali teprve v září, postoupili se svým návrhem do druhého kola a získali krásné 4. místo z 10 přihlášených škol.

 

V Liberci se nám líbilo. Byli jsme tam a viděli, že i s jednoduchým projektem se dá soutěže zúčastnit. Hlavní je prezentace a to, jak dokážete svůj projekt prodat. Měli jsme vypracovaný plán, se kterým tam půjdeme. Ale když jsme uviděli ostatní projekty, trochu jsme znejistěli. Necouvli jsme a opřeli se do toho naplno. Prezentovali jsme jako druzí, byli jsme velice nervózní z toho, co nás čeká. Nějak jsme to zvládli a nakonec jsme jen těsně přišli o třetí místo. Již se chystáme na druhý ročník a na to, jak je ohromíme. Během tohoto výletu jsme nabrali spoustu zkušeností a kontaktů. Všem bych doporučil zúčastňovat se co nejvíce soutěží. Dá vám to více, než se zdá.

Radek Jančička a Alexandr Ćmiel 2. E

 

Reportáž ze soutěže v Libereckém rozhlase. zde