V pátek 1. 6. 2018 jsme se jako každoročně zúčastili trojutkání mezi naší školou, Gymnáziem Hladnov Ostrava a hostitelskou Střední průmyslovou školou stavební Havířov. Na rozdíl od soupeřů, jsme se bohužel měli zastoupení jen v chlapecké kategorii. Doufáme však, že v příštích letech nás podpoří i dívčí družstvo, které jsme letos s politováním nedali dohromady.

Závodilo se ve čtyřech disciplínách lehké atletiky a to ve sprintu na 100 m, skoku dalekém, vrhu koulí a vytrvalostním běhu na 1500 m. Všechny výkony byly dle platných vícebojařských tabulek sečteny a z nich vytvořeny finální výsledky. Ohodnoceni byli jednotlivci i celá družstva.

Naši borci bojovali do posledního dechu, ale pomyslné zlato nám tentokrát uteklo. Vše se rozhodovalo ve finálním běhu na 1500 m, kdy jsme na SPŠS Havířov jako družstvo ztráceli pouhých 100 bodů. Domácí závodníci, však našemu náporu odolali a my jsme se museli spokojit s „až“ druhým místem. Nic z toho se však nemění na tom, že jsme si letošní ročník všichni užili a těšíme se na další sportovní klání.