SoutěžeSport

V pátek 28. 2. 2020 proběhlo okresní kolo ve florbalu středních škol. Náš chlapecký tým obhajoval loňský úspěch, kdy okresním kolem prošel bez sebemenších problémů a pokračoval až na celorepublikové finále, kde získal 3. místo.

Letos však zcela omlazený tým nebyl tak suverénní jako loni. Ze začátku turnaje jsme se potýkali s pasivitou, chybami v obrně a velice špatnou komunikací. Tyto skutečnosti v kombinaci s velice silnou skupinou vedly k prohře už v prvním utkání. Ta nás po odehrání všech základních zápasů zařadila až na 3. místo a posunula do baráže o play off. Poté se však hráči dostali do větší herní pohody a baráž i semifinále s přehledem zvládli.

Ve finále jsme se utkali s velmi silným týmem SŠTO Havířov Lidická, který nás porazil v již výše zmiňovaném prvním zápase. Soupeři však hráli celý turnaj ve velmi úzké rotaci a bylo to na jejich výkonu znát. Navíc po absenci jednoho z klíčových hráčů, nekladli takový odpor jako na začátku, což nám hrálo do karet. Naši borci nezaváhali, vzali příležitost do svých rukou a dokázali finále vyhrát.

Nejlepším střelcem našeho týmu, byl Oliver Špacír z 2. B.