SoutěžeÚspěchy

Orlovská soutěž v informatice - 1. místo v grafice!

V pátek 6. dubna 2018 se dva naši studenti zúčastnili Orlovské soutěže v informatice. Vojtěch Tomala (2. E) v kategorii Programování představil svůj program na vykreslování grafů funkcí.

Michal Janík (2. D) v kategorii Grafika odprezentoval svůj úžasný plakát na téma Svět online, se kterým porazil všechny své konkurenty a získal 1. místo. Michal svůj plakát vytvořil v programu Inkscape a dokázal, že k vytvoření kvalitní grafiky nepotřebujete drahý software. Pozn.: Inkscape je program na úpravu vektorové grafiky (ke stažení zdarma) a studenti se s tímto programem učí pracovat v 1. ročníku v předmětu ICT.

Děkujeme Vojtovi a Michalovi za výbornou reprezentaci školy a přejeme jim mnoho tvůrčích nápadů.