SoutěžeÚspěchy

Ve čtvrtek 22. 4. 2021 proběhlo jedno z deseti online kol Prezentiády 2021, do kterého se propracovaly oba naše týmy.

Kluci z týmu STOŁ S POWYŁAMOWANYMI NOGAMI (Bogdan Szymczysko a Adam Puczok z 2.B) předvedli dle mého názoru nejhezčí grafické zpracování prezentace ze všech zúčastněných týmů, avšak zradila je technika při sdílení. To nakonec vedlo k umístění mimo postupové příčky.

Tým SHINIGAMI (Tomáš Peter a Dominik Patola z 2.D) se blýskl především technickým zpracováním, čistým přednesem a pohotovými reakcemi na dotazy poroty. Pro sdílení prezentace jako jediní ze všech online kol použili technologii GREEN SCREEN, při které promítali své obrysy do společné místnosti a vypadali, jako by stáli vedle sebe v jedné místnosti. I přes technologickou náročnost vše vyšlo bez sebemenšího zaváhání a kluky to vystřelilo až na postupové 3. místo.

Grandfinále letošní Prezentiády by se mělo odehrát prezenčně 4. 6. 2021 v Brně. Budeme držet pěsti pořadatelům, ať jim situace v ČR dovolí soutěžní den uskutečnit a samozřejmě našim chlapcům, aby se jim vše povedlo a utrhli co nejlepší umístění.

Celé online kolo můžete vidět na odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=AD3givzRbhw

A co na online kola říkají naši soutěžící?

SHINIGAMI

„Celou akci jsme si velice užili, ať už šlo o věčné ponocování, vypracovávání prezentace, nácviky nanečisto i samotné finální prezentování. Účast v soutěži, a především příprava na ni, nám dala spoustu zkušeností. Věci, které mi před Prezentiádou připadaly dobré, bych teď v prezentaci nikdy nepoužil.

V samotný soutěžní den na nás ze začátku dost pracovala tréma, ale v průběhu prezentace jsme se dokázali uklidnit a dělat přesně to, co jsme tak dlouho trénovali. Vše se nakonec povedlo a s výsledkem jsme velice spokojeni. Už se nemůžeme dočkat finálového kola v Brně (snad prezenčně).

Také musíme vyjádřit úctu klukům z „Béčka“, kteří vytvořili animačně dokonalou prezentaci, a je velká škoda, že nepostoupili s námi.“

STOŁ S POWYŁAMOWANYMI NOGAMI

„Už od začátku jsme měli jisté technické problémy, nedařilo se nám v novém online prostředí nasdílet prezentaci a hned potom, co jsme jí konečně nasdíleli, se sekla. To nás sice trochu zaskočilo, ale nepoložilo a bojovali jsme dál. 

Prezentaci jsme odprezentovali tak, jak jsme si oba představovali, ale na postup to bohužel nestačilo. Nabrali jsme mnoho zkušeností, které můžeme v budoucnu jen a jen zúročit a za to jsme vděční.

Závěrem bychom chtěli pogratulovat klukům z „Déčka“ k obrovskému úspěchu a určitě jim budeme fandit, aby pomyslnou vlajku naší školy donesli ve finále co nejvýše.“

Tomáš Kovalčík, učitel