Soutěže

David Pavel a Dominik Hubáček, studenti ze třídy 2.E, uspěli v soutěži NOARK a umístili se se svým projektem s názvem Robotická ruka na druhém místě, přičemž získali 15 000 Kč a 3D tiskárnu.

Kluci, moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Ale to není vše, níže se totiž dozvíte, jak kluci celou soutěž prožívali.

Do této soutěže jsme se oba přihlásili kvůli šanci zlepšit si své znalosti a také jsme byli zvědaví, jaké je to pracovat na projektech podobajících se tomuto. Našim úkolem bylo vytvořit z obdrženého soutěžního balíčku libovolnou funkční aplikaci, která se musela skládat z minimálně 50% obdržených komponentů a na které musely být viditelné produkty společnosti NOARK.

Sestrojit robotickou ruku nás napadlo úplně náhodou. Hledali jsme spoustu nápadů, ať už ve videích z minulého ročníku soutěže, či na internetu, pak se však před námi spolužák zmínil, že další den mají mechatroniku, a oba nás v ten moment napadlo sestrojit robotickou ruku. Nápad to byl kreativní a zajímavý, navíc perfektně odpovídal pravidlům soutěže. A tak vznikla naše ruka.

Samozřejmě jsme postupem času přišli na hodně věcí, které bychom udělali jinak. Po odevzdání videa jsme si říkali, jak to všechno vypadá špatně a jak se nikam dál nedostaneme. Nakonec se nic z toho nestalo a my skončili na druhém místě, na což jsme oba hrdí.

A co bychom chtěli poradit budoucím zájemcům o tuto soutěž? Rozhodně se zapojte do většího týmu. Dělat takový projekt ve dvou bylo občas za trest a mnohokrát jsme nestíhali. I přes tyto trable, stres, a chybějící spánek to ovšem stojí za to. Závěrem chceme poděkovat NOARKu a celé SPŠ Karviná za poskytnutí podpory a hlavně za šanci zúčastnit se tohoto skvělého projektu.