Středoškolská odborná činnost

Ve čtvrtek 24. 3. 2022 se v Českém Těšíně uskutečnilo okresní kolo SOČ (středoškolská odborná činnost), jejíž průběh jste mohli sledovat také na školních sítích.

Letos proběhlo opět prezenčně a společně jsme si mohli dopřát radost nad kvalitou studentských prací. Studenti prezentovali své odborné projekty z oblasti strojírenství, IT a elektrotechniky a reagovali na dotazy odborné poroty. Obhájili kvalitu svých projektů a budou mít šanci prosadit se v krajské konkurenci SOČ.

Do krajského kola 44. ročníku SOČ, které se bude konat 9. 5. 2022 na VŠB OSTRAVA postupují:

Obor 8: ochrana a tvorba životního prostředí, 1. místo Linka na výrobu filamentu, Marian Mendrok a Teodor Schober

Obor 9: strojírenství, hutnictví a doprava, 1. místo Dezinfekční klika, Matěj Dražný, Lukáš Fortelný, Jan Kotula

Obor 10: elektrotechnika, elektronika a telekomunikace, 1. místo Digitální hodinky, Ondřej Tomala, 2. místo Zesilovač, Marek Gincel

Obor 12: tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie, 2. místo Teslova cívka, David Motyčka

Obor 18: informatika, 1. místo Oreminer, Jakub Śmieja

Projekt Robotická paže, Tadeáš Alexandr Ženíšek, obsadil třetí místo a do krajského kola nepostupuje.

Kromě sepsání odborné práce a přípravy prezentace svého projektu je do krajského kola nutno doložit i videoprezentaci. Pak už jen zbývá držet našim studentům pěsti!