Středoškolská odborná činnost

Přehlídka studentských projektů v rámci školního kola SOČ proběhla v úterý 28. února 2023. 11 studentů prezentovalo své individuální i skupinové projekty. Dozvěděli jsme se, z jakých částí se skládá buchar, co je Wankelův motor a jak studenti elektrotechniky obstáli s projektem Robotická ruka v soutěži NOARK (mimo soutěž SOČ). Viděli jsme, že studenti IT umí pracovat s programem Blender, což předvedli při virtualizaci interiéru a modelování opevnění Velká Šance. A někteří z nás možná v budoucnu využijí novou chatovací aplikaci ChitChat, nebo si vyrobí filament pro 3D tisk z odpadového plastu.

Kromě prezentace projektu museli účastníci své projekty obhájit před odbornou komisí a někdy se při dotazech komise i publika dost zapotili!

Výsledky školního kola SOČ

Všechny práce byly odbornou komisí doporučeny k postupu do okresního kola SOČ. Mezi soutěžícími získaly největší ohlas práce ChitChat a Model opevnění Velká Šance, které byly oceněny věcnými cenami firmy KOHUT.

Obor 9. Strojírenství, hutnictví a doprava

ATON – Matěj Dražný, Jan Kotula, Lukáš Fortelný (nepřítomen)

Obor 11. Stavebnictví, architektura a design interiérů

Virtualizace interiéru – Tomáš Peter

Obor 12. Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie

Konstrukce bucharu – Alexandr Klimsza

Wankelův motor – Alexandr Ćmiel, Radek Jančička

16. Historie

Model opevnění Velká Šance – Dominik Patola

Obor 18. Informatika

ChitChat aplikace – Tomáš Suchanek

Děkuji všem účastníkům, odborné komisi ve složení Ing. Oleg Pasz, Ing. Antonín Köllner, Bc. Dominik Kryska a studentskému publiku za vytvoření skvělé a inspirativní atmosféry celé akce, kterou jsme si moc užili také díky finanční podpoře SRPŠ.

Renáta Kondělková, koordinátor SOČ