Středoškolská odborná činnost

Krajské kolo SOČ

Když se talent a tvrdá práce setkají s úspěchem

V pátek 5. května 2023 proběhlo v aule VŠB Ostrava krajské kolo SOČ. Konkurence v kraji je vždy vysoká, protože z jednotlivých okresů postupují jen ty nejlepší.
Tomáš Suchanek měl příležitost prezentovat svou chatovací aplikaci ChitChat přímo v aule a užít si tak skvělou akustiku velkého sálu. V oboru informatika se umístil na 7. místě. Jako druhý se ke slovu dostal Dominik Patola, jehož projekt 3D model historického opevnění Šance získal 2. místo v oboru historie. Posledním reprezentantem školy byl Tomáš Peter. Svým projektem Virtualizace interiéru zaujal odbornou komisi v oboru stavebnictví, architektura a design interiérů a obsadil 2. místo s licitací, což znamená, že je náhradníkem pro celostátní kolo, které se uskuteční 16.-18. června 2023 v Plzni!
Děkujeme všem za skvělou reprezentaci školy!