Soutěže

Students4Automotive – 3. místo v konkurenci 14 týmů!

Hodiny strávené nad sestavením autíčka, návrhem jeho designu, programováním autonomní jízdy a vytvořením mobilních aplikací pro Android a Windows Phone se vyplatily!

Tým ve složení Markéta Aghová (3D), Pavel Stenchlý a Vojtěch Tomala (oba 3E), odborný dohled Ing. Radovan Adamiš, ve finále soutěže S4A na FEI VŠB-TU v Ostravě v úterý 30. dubna 2019 předvedl vynikající výkon při prezentaci svého projektu a úspěšně prošel všemi soutěžními disciplínami. Kvalitou a precizností provedení praktické realizace vozítka zaujal odborníky, kteří osobně našim studentům blahopřáli a nabídli jim také další spolupráci v oblasti programování Arduino!

Třešinkou na dortu bylo obsazení 3. místa a výhra vývojové sady TinyLab. Navíc jsme do vlastnictví školy získali Arduino sadu, která byla použita v soutěži!

Jak to celé probíhalo?

V prosinci 2018 byla do školy přivezena soutěžní sada, která obsahovala vše k sestavení autíčka postaveného na platformě Arduino, jehož cílem ve finále 30. dubna 2019 bylo:
1. projetí bludištěm za pomocí ovládání z mobilního telefonu

2. sledování čáry bez překážky (autonomní jízda autíčka)

3. sledování čáry s překážkou (autonomní jízda s překážkou v dráze, autíčko objede překážku a vrátí se zpět na dráhu)

Práce probíhala průběžně v průběhu ledna–dubna 2019 a zahrnovala povinnou korespondenci s organizátorem a pořizování fotodokumentace, která byla použita i při závěrečné prezentaci projektu.

Děkujeme za vynikající reprezentaci školy a gratulujeme!

Vyhlášení výsledků

Soutěžní autíčko