Soutěže

Ve čtvrtek, 18. 4. 2024 se studenti třídy 3. E vydali na Studentské informační dny v Ostravě pořádané elektrotechnickou firmou. Dozvěděli se, jak funguje internet a seznámili se s moderní technologií nabíjení elektrických aut.

S využitím získaných poznatků se všichni zapojili do tří vědomostních a praktických soutěží o atraktivní a hodnotné ceny, kde v konkurenci 13 škol získali dvě prvenství a jedno druhé místo. Na závěr jako poděkování za předvedené odborné znalosti a zručnost při tvorbě elektrických obvodů byli pozváni na společný oběd.

Studentům děkujeme za velmi úspěšnou a důstojnou reprezentaci naší školy.

Za třídu 3. E Ing. Miroslav Korta

Ohlédnutí za Studentskými informačními dny 2024 v Ostravě

Studenti z celého regionu se sjeli do Ostravy ve čtvrtek 18. dubna, aby se zúčastnili zajímavého a poučného programu Studentských informačních dnů Schrack Technik 2024. Akce, která byla pořádaná v Congress hotelu v Ostravě, byla dobře zorganizována a díky tomu přinesla nejen odborné přednášky, ale i praktické úkoly pro studenty.

Na úvod studenty překvapila bohatá snídaně. V rámci dopoledního programu studenti zhlédli tři odborné přednášky. Jedna se věnovala fungování internetu a jeho historii, druhá přiblížila koncept Schrack Designu a jeho výhody a poslední, neméně důležitá, se týkala elektromobility, kterou představil Michal Oplt. Praktická část programu byla pro studenty skvělou příležitostí ověřit své znalosti a dovednosti. Zapojování žaluziových relé, návrh komponentů pro domovní instalaci či řešení křížovky a výpočty z katalogů patřily mezi úkoly, které studenti řešili s plným nasazením. Škola SPŠ Karviná si v praktických úlohách připsala na své konto dvě první místa a jedno druhé místo, což jistě potěšilo nejen studenty, ale i pedagogy této školy. Na závěr akce nechybělo vyhlášení vítězů, kteří si odnesli hodnotné ceny. Oceněna byla nejen první místa v každé kategorii, ale i ti, kteří se umístili na druhých a třetích příčkách. Hodnocení akce ze strany účastníků bylo pozitivní. „Byla to skvělá příležitost seznámit se s aktuálními tématy v oblasti techniky a získat praktické zkušenosti,“ uvedl jeden z účastníků. Další pak dodal: „Ocenil jsem možnost setkání s odborníky z praxe a možnost aplikovat své teoretické znalosti na praktické úkoly.“

Celkově lze tedy konstatovat, že Studentské informační dny Schrack Technik 2024 splnily očekávání a přinesly užitečné informace a zážitky pro všechny zúčastněné. Určitě byly úspěšné nejen pro organizátory, ale především pro všechny účastníky, kteří získali nové poznatky a zkušenosti.

Zpracoval Marek Pilich, 3. E