Úspěchy

Možná si vzpomenete na loňský úspěch týmu Shinigami ve složení Tomáš Peter, Dominik Patola, kteří se umístili na 3. místě v Krajském kole a následném 6. místě na celorepublikovém finále Prezentiády 2021. Prezentování se jim zřejmě velice zalíbilo, protože tento rok do toho šli znovu. Tým posílili o třetího silného člena Adama Kostelence a velice jim to prospělo. Po drobném zaváhání na školním kole svou prezentaci upravili a společně s dalšími třemi týmy z naší školy ji odeslali do nominačního kola.

To bylo pro naši školu velice úspěšné, protože se v něm hned 3 týmy probojovali mezi 15 nejlepších prezentací moravskoslezského kraje. Na krajském kole pak šlo o to, svou prezentaci co nejlépe odprezentovat. To bohužel nebylo umožněno týmu Matičky ve složení Jastrzembski, Gabler z 2.D, které bohužel schvátila nemoc a kluci brali bez boje 15. místo. Dalším želízkem v ohni byl tým Strikers ve složení Kotula, Dražný, Joska z 2.B. Ti se role nováčků v soutěži zhostili na výbornou a svou prezentaci na téma „Jak bych učil já“ odprezentovali velice pěkně. Bohužel konkurence byla obrovská a možná i kvůli drobné nervozitě se umístili na 11. místě.

Shinigami si vybrali pro letošní ročník druhé ze zadaných témat „11.přikázání“. Designově krásná prezentace se spoustou efektů, která vyrazila dech mnohým soutěžícím i porotcům, byla doplněna o ještě důležitější věc, a sice perfektní zpracování obsahu s názvem „Život nepromarníš“. Velice silné téma na zamyšlení kluci doplnili perfektním přednesem, ve kterém si zkušeně předávali slovo, perfektně reagovali na dotazy poroty a celkový dojem byl téměř bezchybný. Jejich jediným soupeřem byl čas, kdy se jen těsně vlezli do limitu, který měli k dispozici. Ale vlezli a v kombinaci se vším ostatním si od minulého roku polepšili a stali se „Mistry“ moravskoslezského kraje v prezentování.

Už za 12 dní se přesouvají na republikové grandfinále do Prahy a my jsme moc zvědaví, jak si poradí se svou finálovou prezentací.

Účastníkům všech kol prezentiády v letošním roce moc děkujeme za to, že dělají něco na víc a že skvěle reprezentují naši školu.