Středoškolská odborná činnostÚspěchy

Ve středu 17. dubna 2019 se v Českém Těšíně konalo okresní kolo SOČky. Naši studenti znovu potvrdili, že jejich projekty jsou kvalitní a budou je moci předvést v konkurenci nejlepších projektů Moravskoslezského kraje!

V oboru Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace: Vojtěch Tomala, Smart Home (2. místo)

V oboru Strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design: Dominik Kryska, Návrh závěsné plošiny (1. místo) a Michael Klus, lesní naviják (2. místo).

V oboru Tvorba a ochrana životního prostředí: tým 1. E Kamil Škripek, Jan Dlabaja, Vojtěch Bednář, Prach (2. místo).

V oboru Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie: tým Markéta Aghová, Pavel Stenchlý, Vojtěch Tomala, Autonomní vozítko (1. místo).

Zeptali jsme se studentů, kteří se okresního kola SOČ zúčastnili:

Jak se Vám prezentovalo?

Publikum bylo velmi příjemné a opravdu naslouchalo. Citil jsem se zde velmi dobře, vždyť přece všichni jsme napsali nebo vytvořili něco zajímavého a není lepší učitel, než soupeř.
Prezentovalo se mi skvěle jak publikum, tak i porota dávali u obou prezentací velký pozor a vypadalo to, že je to zajímá.

Překvapilo Vás něco?

Co všechno dokáží studenti vytvořit a že přístroje mohou měřit voltmetrovost 😀
Překvapilo mě, že byla porota velmi přátelská. Všichni nám spíše radili a povídali si s námi o našem tématu.

Zaujaly Vás nějaké jiné SOČ projekty?

Projekt týkající se Exoplanet byl velmi zajímavý a do budoucna se určitě uplatní. Zaujal mě voltmetr ovládaný přes wi-fi, který umožňuje dálkový odečet až 4 napětí.

Vzali jste si nějaké doporučení pro příště?

Nikdy nic nejde udělat tak dobře, aby to nešlo ještě lépe.

Děkujeme za výbornou reprezentaci školy a držíme pěsti v krajském kole!