Úspěchy

5. června 2019 se studenti Pavel Stenchlý a Vojtěch Tomala (oba 3. E) zúčastnili 13. ročníku konference Stretech pořádanou ČVUT v Praze.

Co je Stretech?

Stretech je setkání studentů středních škol z celé České republiky na ČVUT, kde mezi sebou studenti prezentují své projekty ve formě stánků. Mezi stánky prochází učitelé a žáci z jednotlivých středních škol, studenti a profesoři z ČVUT, a dokonce i veřejnost, protože se jedná o veřejně přístupnou akci.

Co jste o akci věděli, než jste tam jeli?

Upřímně, nebylo toho mnoho. Věděli jsme jen, že půjdeme ukázat naše hotové projekty na ČVUT ve formě stánku. Netušili jsme, s jakými dalšími lidmi se potkáme, ani jak to vlastně bude probíhat.

S čím jste tam jeli?

Jeli jsme na Stretech se třemi projekty, se kterými jsme tento a minulý rok soutěžili na SOČ. A to: LED cube, Moderní chladicí podložka a letošní projekt Autonomous car.

Nějaké reakce na vaše projekty?

Reakce na naše projekty byly pozitivní. Účastníky zaujala naše LED cube, u které se často vyptávali na princip, jak je vůbec možné, že každou z 512 LED v mřížce 8×8×8 můžeme ovládat samostatně pomocí Arduina. Dále lidé velmi obdivovali naše Autonomous car, kde je zaujalo využití 3D tisku a mobilní aplikace, která s autíčkem komunikuje přes WI-FI. Překvapením pro ně byl velký dosah, přesnost a rychlá odezva aplikace.

Co se vám líbilo, případně vás překvapilo?

Nejvíce se mi líbilo povídání s profesory z ČVUT a jejími studenty, se kterými jsme probírali naše projekty. Mohli jsme se zeptat na studium na ČVUT a jak se studentům na škole líbí. Dále bylo skvělé chodit po cizích stáncích, obdivovat jejich projekty a učit se novým věcem.

Komu a proč byste doporučili se této akce zúčastnit příště?

Každému, kdo má jakýkoliv projekt, jak z technického nebo i jiného oboru a chtěl by se s ním ukázat světu, poznat jiné podobné projekty a navštívit ČVUT. Stretech je, co se týče oborů, opravdu rozmanitý (elektro, strojírenství, architektura, životní prostředí, modní návrhářství…).

Děkujeme Vojtovi a Pavlovi za výbornou reprezentaci školy a budeme jim držet pěsti v celostátním kole SOČ v sobotu 15. června 2019.