Úspěchy

Ve spolupráci s firmou KVADOS, a.s. proběhly ve středu 10. 1. 2024 pracovní pohovory nanečisto přímo u nás ve škole. Pohovorům předcházela příprava životopisu, motivačního dopisu a krátké schůzky s cílem co nejlépe se připravit na ústní pohovor. Na inzerované pozice – servisní technik, web developer a specialista softwarové podpory – odpovědělo 13 studentů 2.-4. ročníku oboru IT a elektrotechnika. Každý uchazeč dostal stejný časový prostor přesvědčit zaměstnavatele o svých kvalitách. Nejlépe se to podařilo Dominiku Hubáčkovi, Jonáši Kymlovi a Lukáši Sušilovi.

 

Zeptali jsme se účastníků pohovorů na jejich zpětnou vazbu.

Všichni kladně hodnotili příjemnou přátelskou atmosféru, možnost získat zkušenosti velmi potřebné pro budoucí kariéru a ocenili zpětnou vazbu od profesionála. Nejvíce všechny překvapila otázka na představu o výši mzdy.

Pohovor nanečisto mi přinesl více, než jsem očekával.

Při zpětné vazbě jsem se dozvěděl, jaké chyby jsme při pohovorech dělali a jak se z nich ponaučit.

Zpočátku jsem si myslel, že jsem připravený dostatečně. Teď už ale vím, že tomu tak nebylo a že příště budu schopen eliminovat většinu svých chyb, a budu tak bez pochyb mít daleko větší šanci k přijetí.

Zjistil jsem, co zlepšit při svém projevu a průzkumu informací o společnosti, ale také čemu se vyvarovat v různých situacích.

Budu si pamatovat, že by se u pohovorů mělo mluvit pravdivě a srozumitelně. Je taktéž dobré zmínit se o informacích, které jsou v životopisu zapsány, a nemluvit moc o těch, které jsme si do životopisu už nepsali.

Více bych se připravil na některé otázky a na mé klady a zápory.

Počítal jsem s individuální zpětnou vazbou, ale chápu časové omezení. Nakonec pomohla i ta hromadná.

 

Rada pro zájemce do budoucna:

Kdybych se měl rozhodovat podle toho, jestli se mi do něčeho chce, nebo nechce, tak si pravděpodobně nic nezkusím. Tréma vždycky odejde, ale promarněná příležitost už se vrátit nemusí.

 

Děkujeme KVADOSu a paní personalistce za tuto cennou zkušenost s přijímacím pohovorem a za zpětnou vazbu, kterou jsme dostali.