Úspěchy

Třinecké železárny a další velké firmy regionu společně s městem Třinec každoročně oceňují úspěšné studenty. Již 25. ročník akce Talent 2022 se uskutečnil 21. června 2022 ve společenském sále kulturního domu Trisia v Třinci.

12 našich studentů převzalo ocenění za úspěchy v soutěžích a finanční poukázky z rukou významných představitelů společnosti TŽ.

GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA SKVĚLOU REPREZENTACI ŠKOLY!

Více informací v článku: https://www.trinecko.cz/vedeni-mesta-a-hute-i-letos-ocenilo-talentovane-mlade-lidi/d-52314

Nominovaný

Informace o nominovaném

Marian Mendrok

1.místo v okresním kole SOČ

Marian se svým kolegou navrhli a sestrojili linku na filament pro 3D tisk. Protože si uvědomují nutnost řešit množství plastového odpadu, svůj projekt představili v kategorií životního prostředí. S tímto projektem získali i 4. místo v krajském kole. Marián se ve volném čase věnuje závodění s modely letadel. Nedávným úspěchem je 1. místo v sérií závodů Mistrovství republiky v kategorií S8E.

Teodor Schober

1.místo v okresním kole SOČ

Teodor spolu s Marianem získali 1. místo v okresním a 4. místo v krajském kole SOČ. Oba studují 4. ročník oboru elektrotechniky, a kromě elektrotechniky se zdokonalují také v angličtině, kde získali mezinárodní Cambridge certifikát z anglického jazyka FCE.

Matěj Dražný

3.místo v krajském kole SOČ

Zaujali svým projektem Dezinfekční klika, v němž řešili hygienu ve veřejných prostorách. Matěj má rád výzvy a hodně jej baví i angličtina. Proto se přihlásil do výběrového stipendijního programu americké vlády FLEX. Stipendium sice nakonec nezískal, ale byl v nejužším výběru.

Lukáš Fortelný

3.místo v krajském kole SOČ

Lukáš stejně jako jeho kolegové jsou nadšenci do 3D tisku. Jsou schopní 3D tiskárnu i sestavit a proškolit budoucí uživatele v obsluze. Naposledy takto pomáhali v květnu v regionální knihovně Karviná.

Jan Kotula

3.místo v krajském kole SOČ

Honza spolu s Matějem rádi pracují v týmu a vytvořili týmovou prezentaci do letošního ročníku Prezentiády na téma Jak bych učil já, s níž postoupili do krajského kola. Všichni tři jsou studenty 2. ročníku strojírenství.

David Motyčka

2.místo v okresním kole SOČ

David je studentem 4. ročníku elektrotechniky a od mládí obdivuje blesky a práci Nikoly Tesly. Věnuje se pokusům s Teslovou cívkou a v letošním školním roce prezentoval projekt na okresním a krajském kole SOČ v oboru učební pomůcka. David je úspěšným řešitelem soutěže Bobříka informatika a účastníkem překladatelské soutěže v angličtině.

Ondřej Tomala

1.místo v okresním kole SOČ

Rovněž Ondřej je studentem 4. ročníku oboru elektrotechniky. S projektem digitální hodinky, fungujícím na platformě Arduino, získal 1. místo v okresním a 6. místo v krajském kole SOČ. Ondřej je zapálený do studia elektrotechniky a propaguje technické vzdělávání na veřejnosti, např. na dnech otevřených dveří.

Tomáš Peter

1. místo v krajském kole Prezentiády

V letošním roce tým Shinigami ve složení Tomáš, Dominik a Adam získal 1. místo v krajském kole Prezentiády. Všichni jsou studenty 3. ročníku oboru informačních technologií. S prezentací na téma 11. přikázání vyhráli krajské kolo a stejně jako loni postoupili do Grandfinále.

Dominik Patola

1. místo v krajském kole Prezentiády

Dominik s Tomášem organizují na škole kroužek Anime a v učebně virtuální techniky prezentují moderní styly výuky návštěvníkům školy a na dnech otevřených dveří. Ve volném čase se Dominik zajímá o evropská bojová umění HEMA.

Adam Kostelenec

1. místo v krajském kole Prezentiády

Adam se ve volném čase věnuje fitness a rád zkouší nové věci. Proto se v letošním roce přidal do týmu Shinigami.

Adam Wierzgon

2. místo v okresním kole soutěže Matematický klokan

Adam je studentem 1. ročníku oboru strojírenství. Kromě druhého místa v okresním kole soutěže Matematický klokan získal i 9. místo v celostátním kole matematické soutěže.

Tomáš Suchánek

1. místo v krajském kole Orlovské soutěže informatiky

Tomáš je studentem 3. ročníku oboru informační technologie a rád se vzdělává i nad rámec školní výuky. V Orlovské soutěži informatiky představil projekt webových stránek na téma Green Deal (http://www.zelenadohoda-test.8u.cz/) a získal 1. místo v kategorií webových stránek. V letošním školním roce se zapojil do překladatelské soutěže, kterou pořádá Ostravská univerzita.