SoutěžeÚspěchyLogo soutěže

V úterý 28. 1. 2020 proběhlo v Ostravě, na gymnáziu Volgogradská, závěrečné kolo celonárodní soutěže v informatice a logickém myšlení Bobřík informatiky (kategorie SENIOR), do kterého postoupilo 30 nejlepších řešitelů v kraji. Jan Bílek ze 3E postoupil do ústředního kola jako náhradník, těsně před konáním soutěže, a dosáhl vynikajícího výsledku, dokonce lepšího než v listopadovém testu! 192 bodů z 240 ho posunulo na 14. místo v kraji. Mezi velkou konkurenci studentů gymnázií se dostali pouze 2 studenti středních odborných škol.

Honza se na ústřední kolo svědomitě připravoval, prošel si svá řešení a správné odpovědi z minulého testu a vyzkoušel si i úkoly z archivu testů. Navíc v kategorii Senior (3. a 4. ročník SŠ) byl benjamínkem, protože studuje teprve 3. ročník.

Zeptali jsme se po soutěži:

Jak jste se cítil a jaký byl test?

Stihl jsem odpovědět na všech patnáct otázek, ale bylo to taky tím, že jsme měli o 15 minut více času než v národním kole. Moc jsem si nefandil, hlavně poté, co nám bylo řečeno, že v minulém ročníku mělo plný počet bodů asi pět lidí. Nakonec jsem skončil se 192 body z 240, což – i s ohledem na čas – to dělá 14. místo ze 29 zúčastněných. A paradoxně ani vítěz letos neměl plný počet bodů. Jinak všechno šlo hladce a soutěži nemám co vytknout.

Pomohlo Vám v řešení testu, že jste si prošel předchozí úkoly?

Nevím jestli mi nějak extra pomohly testy z minulých ročníků nebo řešení z tohoto ročníku. Možná trochu ,,naladit se“ na to logické myšlení a taky co nejrychleji si zadání přečíst a pochopit ho.

Děkujeme, Honzo, ze výbornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů do budoucna!