SoutěžeStředoškolská odborná činnostÚspěchy

Celostátní kolo SOČ probíhalo od 14. do 16. června 2019 na Mendelově gymnáziu v Opavě a Pavel Stenchlý a Vojtěch Tomala (oba 3. E) zde dosáhli mimořádného výsledku!

Po zkušenostech ze soutěže S4A připravili vlastní projekt vozítka na platformě Arduino a návrh využití vozítka ve výuce, včetně srovnání s Lego Mindstorms. Projekt Autonomní vozítko, který naši studenti představili již na okresním a krajském kole, museli znovu odprezentovat a obhájit v Opavě před odbornou porotou, jejímž předsedou byl prof. Ing. Jakub Fischer, Ph.D. Porotu tvořili odborníci z vědeckovýzkumné a akademické sféry, ze středních a vyšších odborných škol a z praxe, kteří přijeli do Opavy z celé České republiky.

Pavlovi a Vojtovi se podařilo zaujmout odbornou porotu a v konkurenci 15 nejlepších prací z celé ČR se umístili na 2. místě v kategorii Tvorba učebních pomůcek, Didaktická technologie.

Pro účastníky SOČ byl připraven bohatý program, občerstvení, ubytování a strava a zajímavé ceny.

Odměnou k nezaplacení je však uznání práce odborníky a získání zkušeností, inspirace a podnětů k dalšímu rozvoji svých odborných i měkkých dovedností.

Více informací o průběhu 41. ročníku celostátního kola SOČ v článku pořadatele: mgo.opava.cz