SoutěžeStředoškolská odborná činnost

V pátek 10. května 2019 se naši studenti vypravili do Ostravy předvést a obhájit projekty, které byly pro postup navrženy v okresním kole. Tentokrát se vše odehrávalo v aule VŠB-TU Ostrava, kde se sešly nejlepší projekty SOČ studentů z Moravskoslezského kraje. A konkurence byla opět velmi vysoká!

Vůbec jsme odborným komisím nezáviděli jejich rozhodování o pořadí projektů. Žasli jsme při prezentaci výukového robotického modelu lidské ruky s bezdrátovými řídicími moduly a zaujala nás realizace zážehového motoru v životní velikosti pomocí 3D tiskárny, který je plně rozložitelný a znovu složitelný a již slouží k edukačním účelům na SŠ. Naši pozornost upoutaly také Návrh a konstrukce větrné turbíny, mobilní aplikace SignToPDF či Monitorování mechu okolo cesty.

Projekt Automní vozítko obsadil 1. místo s postupem do celostátního kola, které se uskuteční v Opavě, 14.-16. června 2019. Reprezentovat nás bude tým ve složení Markéta Aghová, Pavel Stenchlý a Vojtěch Tomala.

Projekt Prach v našem regionu – 2. místo

Projekt Návrh závěsné plošiny – 4. místo

Projekt Návrh lesního navijáku – 5. místo

Projekt Smart home – 5. místo

Zeptali jsme se našich účastníků také na poučení či rady do budoucna.

Projekt realizovaný za krátký čas s malým rozpočtem může být mnohem úspěšnější než projekt vyvíjený dlouhodobě s větším rozpočtem, proto by se SOČky neměli bát ani studenti s jednoduššími projekty.

Počítejte s tím, že na počítačích pořadatele nemusí být stejná verze programu, v jaké jste si připravili svou prezentaci. Pokud chcete k prezentaci použít vlastní notebook, nezapomeňte se vzít redukci z HDMI na VGA kabel 😊!

Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a postupujícím přejeme, aby si účast v celostátním kole užili!