STC Microsoft

Po úspěšně podané přihlášce v listopadu, ve které uchazeči vysvětlují, proč se chtějí účastnit dvouleté stáže ve firmě Microsoft a proč jsou oni ti správní kandidáti, se v druhém prosincovém týdnu Adam Hanusek a Filip Valentíny snažili přesvědčit komisi na online setkání, že těmito kandidáty jsou právě oni.

Prvnímu kolu výběrového řízení předcházela tvrdá příprava. Nejdříve si na základě zkušeností z předchozích kol Adam s Filipem vyhledávali faktické informace o firmě Microsoft, jejím založení, vedení a vizi firmy. Také se zaměřili na produkty Microsoftu a vlastní zkušenosti s využíváním balíčku Microsoft 365. Spolu s absolventem STC Dominikem Kryskou a loňským finalistou Tomášem Peterem (3D) jsme se poté sešli k online výběrovce nanečisto a vyzkoušeli si, jak odpovídat na rozmanité otázky, přičemž se i trochu zapotili :D.

Při pohovoru naostro se pak Filipa ptali na nějaký nový release, co jej zaujal od Microsoftu, co se naučil během covidu, co by mohl STC přinést a proč by jej měli vzít. Adam odpovídal na otázky týkající se cloudových balíčků Microsoftu 365 a Azure. Když zmínil, že přichází s kreativními řešeními, výběrovou komisi zajímaly konkrétní příklady.