STC Microsoft

Grilovačka na střeše Microsoftu

I grilování na střeše bylo součástí Letní školy Studentského trenérského centra Microsoft. Tedy programu, do jehož výběru se může přihlásit každý student střední školy, který si chce nejen rozšířit znalosti, plně se připravit do praxe a udělat si dobré jméno u globální firmy, ale i zažít nevšední akce, jako je třeba právě Letní škola.

Za tři dny jsme spolu s Danielem Brožem viděli spoustu poutavých přednášek ať už od kolegů z oddělení vývoje aplikace Skype či od kolegů z různých ročníků STC, kde nám popisovali práci s verzovacím systémem Git.

Závěrem byl kolektivní projekt, kde bylo za úkol vymyslet aplikaci, případně službu, která zjednoduší a zpříjemní cestování a následně ji prezentovat komisi, která měla představovat případné investory.

Na Letní školu plynule navazoval i den exkurzí, takzvaný The Day After. V jeho rámci jsme navštívili firmy IBM a ESET.

Musím říct, že šlo o zajímavý zážitek a určitě se těšíme na příští ročník. Jsi student a tato akce Tě zaujala? Neváhej se k nám přidat!