STC Microsoft
Každým rokem připravujeme zájemce k výběrovému řízení do prestižního programu STC Microsoft. Tři naši studenti se dostali do finále a Jonáš Kyml z 1D byl vybrán do STC 2023-2025!
 
Zeptali jsme se Jonáše na podrobnosti.
 
Finální kolo STC proběhlo 21. prosince 2022, kdy jsme se po pohovorech, vystresovaní a nedočkaví, dozvěděli výsledky – kdo byl přijat a kdo to kdyžtak zkusí zas za rok. Poté, co jsem zjistil, že jsem byl přijat následovala měsíc a půl dlouhá pauza. A 30. ledna 2023 se uskutečnila schůzka pro všechny nováčky, která se spojila spolu se slavnostním vyhlášením absolventů STC ročníku 2021. 
 
Nás nově přijatých je dohromady 38 a byli jsme na základě našich pohovorů a přihlášek rozděleni do určitých AG (Action Group – specializace), kam spadá například Azure Programming, Office 365, nebo i Minecraft. Já jsem byl vybrán spolu s dalšími 5 lidmi do Power Platform AG a mám v STC označení ‚Power Platform AG Student – 2023‘. 
 
Já osobně jsem s AG, kterou mi STC vybralo, spokojen, protože to je něco, co od Microsoftu znám nejméně a můžu se v tom tak rozvíjet co nejvíce. Těším se, že budu mezi lidmi, kteří mají stejnou lásku k technologiím a motivaci být úspěšní v tom, co chtějí dělat.