STC MicrosoftÚspěchy

Kryštofu Burdovi (2. D) se podařilo postoupit až do finále výběrového řízení studentského trenérského programu STC Microsoft v Praze, přestože nebylo moc času na detailnější přípravu.

Finální kolo proběhlo 17. prosince 2019 v sídle společnosti Microsoft v Praze a zúčastnilo se ho 63 finalistů. V průběhu celého dne probíhaly přednášky na různá témata, např. využití Office 365 ve škole či život v Microsoftu. Finalisté mohli nahlédnout do prostorů společnosti a dozvědět se o trendech v IT.

Kryštof přiznal, že při pohovoru byl mírně nervózní, ale zároveň nadšený a velmi si ho užil. Pohovor absolvoval ve své skupině jako úplně první a jedním z jeho porotců byl Karel Klatovský, manažer vzdělávacích programů ve společnosti Microsoft.

Finále Kryštof hodnotil velmi pozitivně a ocenil, že mohl získat novou zkušenost. Dík patří i studentům Kláře Nevřalové a Ondřeji Golasowskému (oba 4. D), kteří jsou účastníci programu STC. Oba pomáhali Kryštofovi s přípravou a jejich tipy přispěly k tomu, že podal výborný výkon a žádná otázka ho nezaskočila.

Čekání na vyhlášení vysledků bylo dlouhé, ale novým účastníkem dvouletého programu se Kryštof nakonec nestal. O Kryštofovi určitě ještě uslyšíme, protože momentálně pracuje na projektu pro SOČ 2021.

Děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v budoucnu!