STC Microsoft
Nový ročník STC Microsoft je před námi a tři studenti Daniel Baier, Jonáš Kyml a Radek Jančička byli vybráni do krajského kola. Proto jsme pro ně, jak je naším zvykem, připravili online schůzku v MS Teams, kde si noví uchazeči mohli vyzkoušet, co je asi u pohovoru čeká. Schůzka proběhla online v pondělí 5. 12. 2022 ve večerních hodinách.
Po úvodním představení museli studenti reagovat na dotazy, které jim pokládali Dominik Kryska, Adam Hanusek, Filip Valentíny a Tomáš Peter. A u některých odpovědí se opravdu dost zapotili.

Krajské kolo proběhne ve čtvrtek 15. 12. v Brně. Držíme pěsti!

A jak tuto schůzku hodnotí sami uchazeči o dvouletou stáž v STC Microsoft?

Za mě byl meeting dost přínosný. Jsem vděčný za to, že si všichni udělali čas na to, abychom si to vyzkoušeli nanečisto, jelikož jsem si teď jistý, že bych na pohovoru dost pohořel. Díky klukům za tipy a praktické rady a Vám učitelům za organizaci. Místo a čas ideální. 👍

Byla to rozhodně dobrá zkušenost, jsem rád, že něco takového bylo. Překvapilo mě to, že jsem musel kreslit. Bez této přípravy by ten pohovor nejspíš nevyšel tak dobře, jako může vyjít teď. Díky tomu jsem o něco méně nervózní z oficiálního kola.

Velice se mi líbila zpětná vazba, kterou jste nám poskytli. Rozhodně jsem nečekal takovou pestrost otázek. Nebýt tohohle hovoru, tak mě to určitě překvapí. Jsem rád, že nám kluci předali jejich osobní zkušenosti.