STC MicrosoftÚspěchylogo MS

I letos proběhla Zimní škola STC společnosti Microsoft. V rámci dvou dnů mají studenti možnost si nejen poslechnout zajímavé přednášky o IT, ale také nějakou přenášku pro své kolegy zorganizovat. Zimní školy se účastnili tři studenti naší školy – já, Ondřej Golasowski, Daniel Brož a Dominik Kryska.

První den (a i noc) Zimní školy probíhal takzvaný hackathon oddělení Skype, kdy bylo za úkol vymyslet jakýkoliv praktický produkt z oblasti IoT. Kolegové si připravili originální zařízení například pro monitorování vláhy zahrady a ovládání zavlažování, či ovládání chytré domácnosti. Tým naší školy vymyslel zařízení hlídající stav serverového počítače, které při vysoké teplotě spustí alarm a informuje uživatele prostřednictvím notifikace na telefonu.

Druhý den bylo vyhodnocení projektů, kdy náš tým vyhrál první místo, především díky své univerzálnosti, škálovatelnosti a finalizaci tak, aby mohl být produkt okamžitě použitý v praxi. Daniel Brož vytvořil webové stránky, já jsem vytvořil jádro systému a programoval konkrétní senzory a Dominik Kryska vytvořil návrh krytu senzorického zařízení.

Druhý den jsme také s Danielem Brožem přednášeli na téma HTML5 & CSS3. Přednáška sklidila velký úspěch.

Akci jsme si všichni užili a doufáme, že se k nám přidají brzy další naši studenti, aby mohli příště hackovat s námi. Pro více informací o STC můžete kontaktovat mě (https://www.facebook.com/ondra.golasowski), nebo mého kolegu (https://www.facebook.com/BroDan66), či paní učitelku Kondělkovou.