Události

Ve dnech 3. a 5. května 2021 jsme ve spolupráci s IT firmou KVADOS (kvados.cz) opět uspořádali přijímací pohovory nanečisto, tentokrát však z důvodu pandemických opatření v online podobě. Účast na pohovorech byla nabídnuta studentům 2. ročníku oboru informační teorie a studentům všech 3. ročníků. Celkem se této akce zúčastnilo 5 studentů.

Na začátku studentům byly nabídnuty tři fiktivní pozice, z nichž si mohli vybírat. Poté se účastníci mohli pustit do úprav svého CV (životopisu) a sepsání motivačního dopisu.

Pohovory probíhaly dle předem připraveného harmonogramu přes Skype i Microsoft Teams. Podmínkou bylo zapnutí kamery. Každý z pohovorů trval cca 15 minut. Po ukončení všech pohovorů následovalo společné zhodnocení a zpětná vazba. Všichni účastníci byli pochváleni za velmi pečlivě připravené motivační dopisy a životopisy a obdrží dárek od pořadatelské firmy Kvados.

Co bylo doporučeno?

Dobře si připravte své představení. Je to jediná část pohovoru, kterou si můžete opravdu dobře připravit. Místo životopisu si můžete vytvořit profil na profesní síti LinkedIn. Studentům bylo také nabídnuto přidat si Kvados do své profesní sítě.

Jaké byly reakce účastníků? Přinášíme Vám jejich odpovědi.

Bylo to docela dobré, lepší než jsme čekal, ale byl jsem nervózní. Jsem rád, že jsem do toho šel aspoň mám nějaké nové zkušenosti a myslím si, že mi to může pomoci v budoucí kariéře. Budu lépe vědět, co se ode mne očekává na dalším pohovoru.

Tomáš Suchanek 2D

Mohlo to být lepší, ale na to že tohle bylo moje poprvé, tak to šlo dobře. Bohužel, Skype se proti mně spiknul. Když jsem všechno testoval, kamera fungovala, připojil jsem se, Skype mě nechtěl snímat, pohovor skončil, restartoval jsem Skype a zase mě kamera snímala. Pár věcí jsem pokazil, například jsem si dostatečně neprošel stránky KVADOS – trochu jsem si je prošel, ale během pohovoru jsem na všechno, co jsem přečetl, zapomněl. Naučil jsem se pár věcí a jedna z nich je nikdy nepodceňovat přípravu.

Dominik Patola 2D

Akce byla velice přínosná, kde jinde a jindy si totiž vyzkoušíte pracovní pohovor v reálných podmínkách. Sám jsem nějaký stres z vystupování před cizími lidmi moc necítil. (Pozn. Možná i proto, že Tomáš již absolvoval dvoukolový pohovor při výběrovém řízení do STC Microsoft J.) To je taktéž, dle mého názoru, dosti důležitý atribut úspěšného zvládnutí pohovoru. Tyto a další podobné akce mají pro nás studenty velkou hodnotu. Pomáhají nás naučit, co se ve škole běžně nenaučíte, a to, jak funguje reálný život. To by mělo být naprostou prioritou.

Tomáš Peter 2D

Pohovor byl super, jestli je každý takový, tak se těším na další. Určitě bych se příště lépe připravil, abych o sobě mohl sám déle mluvit. Určitě má smysl organizovat podobné aktivity již při studiu.

Adam Hojdysz, 3D

Podle mého názoru to bylo skvělé. Cítil jsem docela dost stresu, protože to byl můj první pohovor, ale nebylo to nijak hrozné. Dozvěděl jsem se o firmě vše, co jsem chtěl, a podobných aktivit bych se určitě zúčastnil i do budoucna.

Michal Válek 3D