Sportovně turistický kurz „Trúba 2018“ byl organizován pro studenty druhých ročníků v termínu 11. 6. – 15. 6. 2018 v rekreačním areálu „U Kateřiny“. Rekreační areál se nachází uprostřed krásné přírody Moravskoslezských Beskyd v těsné blízkosti historického městečka Štramberk, s výhledem na hrad Štramberk s gotickou věží Trúba.

Program kurzu zahrnoval mimo sportovních her také práci s buzolou a mapou, střelbu ze vzduchovky, základy první pomoci, střelbu z reflexního luku a turistiku. Své teoretické znalosti si studenti vyzkoušeli v letním biatlonu čtyřčlenných družstev a orientačním závodě jednotlivců.

V letním biatlonu sestřelovali jednotlivý členové družstva panáčky na střelnici a orientační závod jednotlivců byl zaměřen na přesnost určení místa podle azimutu a vzdálenosti.

Počasí nám nepřálo, přesto jsme splnit všechny úkoly, které jsme si naplánovali.Na závěrečný pěší výlet okolo Štramberka ,s prohlídkou města a hradu, se na nás sluníčko konečně začalo usmívat.

Kurz byl povedený stejně jako loni. Tak za rok zase na shledanou „U Kateřiny“.

Realizační tým: Miroslav Kunčík – vedoucí kurzu, instruktoři: Radka Klotková, Marián Diviš, Radek Brych, Jan Kurilla, noční služba: Stanislav Mokrosz