SPŠ Karviná vykročila do další stovky!

Přání ředitelky ke stému výročí naší školy

Milá školo,

do dalších let Ti přeji, abys měla pracovité, nadšené a vnímavé studenty i učitele. Aby se stále zvyšoval Tvůj význam ve vzdělávací nabídce regionu. Abys byla věčně mladá a vzdělávala v oblastech potřebných a prospěšných. Abys uměla myslet dopředu, vždy udržela krok s vývojem techniky a společnosti a uměla reagovat na společenskou poptávku.

Ing. Česlava Lukaštíková

Oslavy 100 let SPŠ Karviná jsou za námi! Slavnostní, v řadě již 10. lípa, krášlí prostor před školou, balónky se vzkazy „putují po světě“ a nám už jen zbývá Vám ze srdce poděkovat.
Děkujeme všem návštěvníkům, absolventům a našim studentům, díky nimž se staly tyto oslavy nezapomenutelnými! Moc si toho vážíme a doufáme, že se někdy opět shledáme na dalších akcích SPŠ Karviná.

Reportáž z oslav (POLAR TV)

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000027920/karvinska-sps-letos-slavi-100-let-vyroci-bude-pripominat-vysazena-lipa

Vzkaz a poděkování školy pro všechny zúčastněné

V úterý 5. 10. 2021 jsem vstoupila do druhého století své existence, oslavila jsem totiž krásných 100 let. Roku 1921 započala má kariéra pod názvem Průmyslová a mistrovská škola strojnická Matice osvěty lidové v Karvinné. Od té doby uplynulo mnoho vody, z části poklidné, ale někdy i velmi bouřlivé. Přesto mohu s klidným svědomím říci, že jsem vychovala mnoho šikovných, pracovitých a dobrosrdečných lidí, kteří se nejen u nás, ale ani ve světě neztratili, a můžu na ně být patřičně hrdá.

V prvé řadě bych chtěla moc poděkovat všem hostům, kteří přišli mou stoletou strastiplnou cestu s velkou grácií oslavit. První slavnostní chvíle započaly hned v úterý, kdy před budovou vyrostla na mou počest pamětní lípa, v pořadí již 10., na jejímž slavnostním vysazení se podílelo karvinské zahradnictví Fruto, kterému rovněž patří velké díky. Dále děkuji za milá slova a přání všem hostům, ať už z krajského úřadu, úřadu města Karviná, Školské rady, Sdružení rodičů a přátel školy či okolních škol a firem. Neméně velkou pochvalu si zaslouží i mí jak bývalí, tak součastní studenti, učitelé a zaměstnanci. Vypouštění balónků s přáním dodalo celé akci dojemnou atmosféru, a kdo ví, možná oslovilo i budoucí průmyslováky, kteří se rozhodnou u mě studovat. Všechny úterní hosty jsem na oplátku srdečně pozvala do vnitřních prostor, kde celá akce vyvrcholila prohlídkou tříd, v nichž probíhala ukázka výuky.

Oslavy ovšem úterním dnem neskončily. Ve středu proběhlo velké focení, aby si mohli všichni v budoucnu zavzpomínat, jak mé výročí oslavili. Usměvavé a spokojené tváře na fotkách vám rozhodně vymalují úsměv na tváři a dosvědčí, že se u mě všichni cítí jako doma. V pátek a sobotu pak probíhal Den otevřených dveří pro širokou veřejnost. Mnoho absolventů přišlo zavzpomínat na své mladé studentské časy, objevili se i návštěvníci, kteří chtěli poznat, co za tajemství ukrývám, dokonce přišli i budoucí zájemci o studium, což mne potěšilo ze všeho nejvíce. Další oslavy budou probíhat po celý tento měsíc formou básní, písní a fotografií, nechám se tedy dále příjemně překvapovat.

Tento strohý text nevysloví veškeré dojmy a zážitky z tohoto jedinečného slavnostního okamžiku, doufám však, že jsem vám alespoň v náznaku dokázala, že mám v Karviné své zasloužené místo, které bude všechny těšit i dalších nejen 100 let. Ještě jednou všem moc děkuji.

Vaše Střední průmyslová škola v Karviné

Autorská tvorba